Tvarohové guľky plnené čokoládou – bez lepku

V školskej jedálni sme vždy v piatok mávali niečo sladké. Na tieto obedy sme sa obzvlášť tešili. Nám najviac chutili tvarohové guľky, boli posypané kakaom a cukrom a poliate maslom. Mňam. Trochu sme si tie staré časy pripomenuli a navarili sme tvarohové guľky s fajnovou plnkou – s čokoládou. Ako posýpku sme využili netradične pistácie a bezlepkovú strúhanku. Kombinácia, ktorej sa prekvapivo nedá odolať.

Potrebujeme:

250 g jemného tvarohu

80 g bezlepkovej krupice Novalim

50 g bezlepkovej strúhanky Novalim

30 g masla

1 PL kryštálového cukru

1 vajce

vaša obľúbená čokoláda nalámaná na rovnaké kúsky

Na posýpku:

70 g bezlepkovej strúhanky Novalim

50 g vylúskaných a nadrobno posekaných pistácií

1 PL práškového cukru

50 g masla

Tvarohové guľky s čokoládou

Postup:

Na cesto si v mise zmiešame maslo, cukor, strúhanku, krupicu, tvaroh a žĺtok, vypracujeme mäkké cesto, do ktorého pridáme do tuha vyšľahaný bielok a premiesime. Cesto necháme pol hodinu odpočívať.

Po odpočinutí si cesto rozdelíme na rovnaké kúsky (podľa toho, aké veľké guľky chcete, my sme ich robili asi ako väčší vlašský orech a vyšlo nám ich 18 ks). Do každého kúsku vtlačíme čokoládu a vytvarujeme guličku tak, aby bola čokoláda úplne obalená cestom.

Varíme v osolenej vode asi 10-12 minút, kým guľky nevyplávajú na povrch.

Na posýpku si na suchej panvici jemne opražíme pistácie zmiešané so strúhankou, pridáme maslo, počkáme kým sa roztopí, premiešame ho s pistáciami a strúhankou a touto zmesou posypeme hotové guľky. Komu vyhovuje sladšia chuť, môže guľky pred podávaním poprášiť práškovým cukrom.

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár