Bezlepkové chladené cestá

Chladené bezlepkové cestá NOVALIM

Už ste vyskúšali chladené bezlepkové cestá NOVALIM? Tento – dnes už veľmi obľúbený produkt – sme vám priniesli na jeseň takto pred dvoma rokmi. Prečo by ste ich mali vyskúšať, ak ich ešte nepoznáte? Prečítajte si náš krátky článok a inšpirujte sa, čo všetko sa dá z našich bezlepkových hotových ciest napiecť.

Chladené bezlepkové cestá NOVALIM

Prečo by ste ich mali vyskúšať?

  • sú chladené a vhodné na okamžité spracovanie
  • máme hneď dva druhy – medové a linecké
  • napečiete z nich oveľa viac, než len dva druhy koláčikov
  • ušetria vám cenný čas pri pečení
  • je dobré mať ich po ruke počas najväčších sviatkov v roku alebo vždy, keď dostaneme chuť na rýchlu sladkú dobrotu
Linecké cesto bez lepku

Linecké cesto bez lepku

Medové cesto bez lepku

Medové cesto bez lepku

Čo to znamená, že sú chladené?

Naše bezlepkové cestá kúpite v regáli s chladenými hotovými výrobkami. Sú pripravené na okamžité spracovanie, ale pokojne si ich môžete aj zmraziť a využiť neskôr, keď to budete potrebovať. Ich trvanlivosť je obmedzená, aby ste si mohli vychutnať vždy čerstvé, doma napečené koláčiky.

Linecké či medové?

Načo sa rozhodovať, kúpte rovno obe. Linecké aj medové – určite sa zídu pri vianočnom pečení. Z týchto dvoch ciest však upečiete obľúbené koláče a zákusky, ktoré dobré padnú kedykoľvek v roku, nielen na Vianoce. Obe cestá sú, samozrejme, bezlepkové a bezlaktózové.

Linecké cesto: na drobné linecké koláčiky plnené lekvárom, ako základné cesto na tarty a ovocné koláče, na prípravu dobošových plátov bez lepku, na vanilkové rožky alebo iné orechové sušienky (po pridaní mletých orechov a trochu vody do cesta a následnom premiesení), na makové a orechové plnené koláče, na prípravu kakaových sušienok (po primiešaní kakaa a trochu tekutiny a následnom premiesení). Dajú sa z nich napiecť výborné košíky, ktoré plníme rôznymi plnkami. A mohli by sme pokračovať….Ako ste, napríklad, využili naše linecké cesto vy?

Medové cesto: z medového cesta napečieme drobné chrumkavé keksíky k čaju alebo káve, lahodné medovníčky (zdobené, oblievané čokoládou alebo cukrovo-citrónovou polevou), na prípravu skvelých medových rezov, domácej bezlepkovej marlenky, na medové krémeše bez lepku alebo orechovo medové keksíky. Nápadov sa dá, opäť, nájsť veľmi veľa, stačí len trochu zapojiť fantáziu.

Ako ich používať?

Bezlepkové cestá pred používaním vyberieme z chladničky a necháme krátko pri izbovej teplote. Na pracovnej doske ich rozmiesime do kompaktného cesta, ktoré rozvaľkáme na jemne pomúčenej ploche a ďalej spracovávame – napr.vykrojíme, alebo pečieme v plátoch.

Do lineckého cesta môžeme primiešať lyžicu kakaa alebo dve – tri lyžice mletých orechov, trochu vody, rozmiesime a získame tak základné cesto na prípravu orechových sušienok, vanilkových rožkov alebo kakaové cesto.

Medové cesto môžeme rovnako ako linecké obohatiť sekanými orechami.

Na našej stránke receptov nájdete nápady na konkrétne pečenie. Stiahnite si aj vianočné receptáre z predošlých rokov, v ktorých nájdete veľa receptov s využitím našich bezlepkových ciest.

košíčky z lineckého cesta

košíčky z lineckého cesta

Kde kúpiť chladené bezlepkové cestá?

Bezlepkové cestá linecké a medové kúpite v sieti predajní YEME, vo vybraných predajniach Terno – Kraj alebo najnovšie aj v sieti predajní Tesco. Oba druhy (a všetky ostatné Novalim výrobky bez lepku) si môžete objednať aj v našom eshope.