Zemiakové guľky bez lepku

Plnené zemiakové guľky bez lepku

Aj vy ste tak trochu presladení po sviatkoch vianočných? Ku koncu roka vám teda ponúkame ešte jeden recept, ktorý vám bude určite chutiť a nebude obsahovať lepok. Nebudeme dnes piecť, ale variť. A použijeme k tomu zemiaky a našu Novalim bezlepkovú krupicu.

Na zemiakové cesto potrebujeme:

600 g v šupke uvarených zemiakov

200 g bezlepkovej krupice Novalim

1 vajce

soľ

30 g masla alebo rastlinného tuku

Ako prílohu: 150 g prerastenej slaniny pokrájanej na malé kocky, 2 nadrobno nakrájaná cibuľa, kyslá kapusta

Postup:

Uvarené zemiaky ošúpeme, nastrúhame najemno, pridáme bezlepkovú krupicu Novalim, vajce, mäkké maslo alebo tuk, soľ a vypracujeme cesto. Z cesta vytvarujeme guľky, ktoré varíme v slanej vode, kým nevyplávajú na povrch. Povaríme ešte 1 minútu, scedíme a podávame s opraženou slaninou a cibuľou, kyslou kapustou alebo aj ako prílohu k mäsu.

Zemiakové guľky bez lepku

Zemiakové guľky bez lepku

Náš tip: guľky zo zemiakového cesta si môžeme aj naplniť a tak uvariť. Postup je podobne ako vyššie popísané, s tým rozdielom, že hotové cesto rozvaľkáme na pracovnej doske, ktorú sme vysypali bezlepkovou krupicou, rozvaľkáme na hrúbku asi 7-8 mm a pokrájame na štvorce (o rozmere 10 x 10 cm). Do stredu každého štvorca dáme zmes opraženej cibuľky a slaniny, okoreníme, osolíme, vyformujeme guľky, dobre ich uzavrieme, aby plnka nevytiekla a obvaríme v slanej vode. Podávame s kyslou smotanou a opraženou cibuľkou.

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár