Andělská bábovka – bez lepku, bez laktózy, bez tuku

I vy byste si dali něco sladkého a dobrého, ale trochu zdravějšího než klasické dezerty? Tak jste na správné adrese. Máme pro vás recept na andělskou bábovku, doslova. Je lehoučká, krásně nadýchaná a na její přípravu potřebujete jen tři základní suroviny – bílky, trochu cukru a trochu bezlepkové mouky NOVALIM Promix PK speciál. Upečte si zdravou verzi oblíbené bábovky a dejte nám vědět, jak vám chutnala.

Potřebujeme:
90 g práškového cukru
70 g bezlepkové mouky PROMIX PK speciál
Špetku soli
200 g vaječných bílků
půl deci horké vody
vanilka

Postup:
Bílky, polovinu cukru a vodu vyšleháme do tuha.

Promix PK speciál, druhou polovinu cukru a sůl přesejeme na jemném sítě čtyřikrát. Ano, čtyřikrát, je to důležité pro výslednou nadýchanost bábovky.

Moučnou směs přidáme do vyšlehaných bílků a gumovou vařechou ji zapracujeme tak, aby nezůstaly hrudky, ale aby se mouka rovnoměrně zapracovala do bílků.

Směs nalejeme do bábovkové formy, kterou nevymašťujeme, ale zlehka ji vysypeme bezlepkovou moukou. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů asi 35 minut. Po dopečení necháme bábovku vychladnout ve formě,
potom ji pomocí máslem pomaštěného nože „osvobodíme“ od boků formy a opatrně ji vyklopíme.

Pokud se nevyhnutně nebráníte laktóze nebo tuku, můžete bábovku podávat s kopkou vyšlehané šlehačky a s čerstvým ovocem.

Comments

comments